Wyprawy leśne i egzotyczne…

Witajcie Kochani! Tak, tak nadrabiam, bo się obijałam i nic nie pisałam, a tak na prawdę materiałów do postów nazbierało się dużo, ale czasu jakoś brakowało, żeby je wszystkie obrobić. Ale już się odkopałam i wracam do normy. Dziś przychodzimy do Was z naszymi wyprawami, a były to egzotyczne zakątki 😉 . Mieliśmy okazję spotkać się z mieszkańcami pustyń, egzotycznych wysp, głębin, ale również lasów i borów. 

Zaczynając egzotycznie odwiedziłyśmy z Polą Egzotarium w Sosnowcu, taki egzotyczny kompleks w którym w klimacie momentami tropików, żyje sobie ok. 80 gatunków roślin, 40 gatunków ryb akwariowych, 15 gatunków gadów oraz 6 gatunków żółwi oraz cudne ptaki. Głównymi atrakcjami są tam:  krokodyl nilowy, boa tęczowy oraz pyton tygrysi, gryzonie: chomik syberyjski, świnki morskie, króliki miniaturki. Choć budynek z zewnątrz trochę zapuszczony w środku naprawdę robi wrażenie, polecamy to miejsce( bilet 3zł) świetne dla malucha, bo większa część gablot z gadami, wężami i płazami jest zrobiona na poziomie wzrostu małego człowieka, tylko akwaria z rybami są wyżej. Warto odwiedzić to miejsce, a królująca tam roślinność jest przepiękna, majestatyczna, momentami czułyśmy się z Polą jak w zaczarowanej dżungli. Miły oddech egzotyki na koniec zimy 🙂 Pola, nawet przygruchała sobie małą papuszkę na którą mówiła Papupa, bo tylko tak umiała.

Dalej idąc w stronę poznawania ciekawych miejsc, kroczymy ścieżką edukacyjną w naszym parku, poznawaliśmy strukturę lasu, reprezentantów fauny i flory ich zwyczaje, graliśmy na Dendrofonie, przez zabawę i zagadki i świetnie zaadoptowaną przestrzeń zabawę ma cała rodzina. Nasz plac zabaw, to przepiękne drewniane domki z podestami, zjeżdżalniami, tyrolką, kamienna rzeką, różnymi przeszkodami, małpim gajem i ścianą do wspinaczki, huśtawkami i nawet hamakiem do poleżenia 🙂 . Jest w nim też strefa dla dorosłych i seniorów  taka sala gimnastyczna na dworze i strefa malucha z drewnianą piaskownicą, domkiem z dźwignią i wciąganym wiaderkiem, wielkim domkiem fortem do wspinania się po belkach podestu i tonami piasku i kory. Maluchy mogą pojeździć na ślimaku, dziku lub żabie 🙂 Cały plac zabaw wykonany jest z naturalnych materiałów, podobnie jak ścieżka edukacyjna, co doskonale współgra z otaczającym go parkiem, amfiteatrem i pobliskimi lasami Panewnik, genialna sprawa, uwielbiamy tu przychodzić i zapraszamy do odwiedzenia.

A dlaczego plac zabaw jest tak ważny w rozwoju dzieci pomoże wyjaśnić rysunek zaczerpnięty ze strony terapis.pl,  którą polecam odwiedzić.

plac zabaw

Reklamy

2 myśli w temacie “Wyprawy leśne i egzotyczne…

  1. Bardzo ciekawe. Plac zabaw jest rzeczywiście bardzo ważny w życiu i rozwoju dziecka. Każdy z nas dorosłych już, na pewno pamięta, jak plac zabaw był ważny. Nie zastanawiałąm się jednak nad tym, co konkretnie dziecko z niego „wynosi” – a tu proszę mnóstwo mnóstwo ważnych umiejętności.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s